Youtube projektu iWojtek

„iWojtek” to nie talent show. Powstał z potrzeby tworzenia i chęci pomocy w rozwinięciu skrzydeł młodym ludziom. Udział dla wszystkich finalistów jest całkowicie bezpłatny.

Jestem kompozytorem, multiinstrumentalistą, od kilkunastu lat członkiem i gitarzystą w Kulcie. Od wielu lat współtworzę także solowe projekty Kazika Staszewskiego.

W 2021 roku uruchomiłem swój solowy projekt „iWojtek”, którego ideą jest promocja zdolnych, często debiutujących wokalistów młodego pokolenia, wyłonionych z ogólnopolskiego castingu. Co roku setki wokalistów przesyła do mnie swoje zgłoszenia.

W 1 edycji do studia trafiło 10 wokalistów.

W 2022 roku ruszyła 2 edycja. Każdy z4 wokalistów nagrał po dwie piosenki.

W 2023 z sukcesem odbyła się 3 edycja, w której udział wzięło 5 wokalistów a każdy z nich nagrał ze mną po jednej piosence.

Uważam, że ogromną zaletą projektu jest indywidualizacja procesu twórczego. Jak podkreślają sami uczestnicy, praca ze mną w studiu nagraniowym na sprzętach najwyższej jakości to bardzo ważne doświadczenie dla początkującego wokalisty. Dla nich samych to ogromna szansa, nie tylko, by zaistnieć, ale przede wszystkim by doskonalić swój warsztat wokalny.

Uczestnicy projektu bardzo chwalą sobie ten rodzaj współpracy i podkreślają, że to jedyna im znana inicjatywa muzyczna, kiedy znany muzyk bezinteresownie pomaga zaistnieć początkującym artystom. 

Komponuję muzykę do wszystkich piosenek. Gram też na gitarze akustycznej, elektrycznej, basowej i perkusji.  Do studia bardzo często zapraszam też innych muzyków, Konrada Wantrycha, Mariusza Godzinę i Jarka Ważnego z KULTu, Michała “Dimona” Jastrzębskiego z LAO CHE, Michała Michotę i innych. Współpracuję na stałe z kilkoma autorami tekstów, m.in. z Moniką Górny, Małgorzatą Czupryniak i Anią Kowalczyk-Nowak.

3 edycja

MAGDA BOBEL

SZYMON

LEILA FEA

ŁUKASZ

MAGDA ZOZUŃ

2 edycja-2

KAMIL

Wojtek Jabłoński

MENDY RED

Wojtek Jabłoński

ENLAIN

Wojtek Jabłoński

NATKA

Wojtek Jabłoński
1 edycja-2

WIKI

Wojtek Jabłoński

ALEX

Wojtek Jabłoński

BASIA

Wojtek Jabłoński

AICHA

Wojtek Jabłoński

JULIA

Wojtek Jabłoński

DANIEL

Wojtek Jabłoński

OLA

Wojtek Jabłoński

DOMI M

Wojtek Jabłoński

EWA

Wojtek Jabłoński

RADEK

Wojtek Jabłoński