fbpx
Weekend Sale Instagram Post
Youtube projektu iWojtek

Wojtek Jabłoński zwraca uwagę, że projekt „iWojtek” to nie talent show. Powstał z potrzeby tworzenia i chęci pomocy w rozwinięciu skrzydeł młodym ludziom. Udział dla wszystkich finalistów jest całkowicie bezpłatny.

Wojtek, kompozytor, multiinstrumentalista, od kilkunastu lat członek i gitarzysta zespołu KULT. Od wielu lat współtworzy solowe projekty Kazika Staszewskiego i tak też było w roku 2020 gdy nagrali wspólnie płytę „Zaraza”. Album zdobył rozgłos jeszcze przed premierą dzięki piosence „Twój ból jest lepszy niż mój” i aferze z listą przebojów w Radiowej Trójce. Po premierze płyta pokryła się platyną. Kilka miesięcy później panowie ponownie weszli do studia tym razem nagrywając utwór promujący film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

W 2021 roku uruchomił swój solowy projekt „iWojtek”, którego ideą jest promocja zdolnych, często debiutujących wokalistów młodego pokolenia, wyłonionych z ogólnopolskiego castingu. Co roku setki wokalistów przesyła swoje zgłoszenia.

W 1 edycji do studia trafiło 10 wokalistów.W 2022 roku ruszyła 2 edycja z czwórką wokalistów jednak dla odmiany, każdy z nich wykonuje po dwie piosenki.

Ogromną zaletą projektu jest indywidualizacja procesu twórczego i niemalże szycie na miarę piosenek oraz teledysków. Jak podkreślają sami uczestnicy, praca w studiu nagraniowym na sprzętach najwyższej jakości to bardzo ważne doświadczenie dla początkującego wokalisty. Dla nich samych to ogromna szansa, nie tylko, by zaistnieć, ale przede wszystkim by doskonalić swój warsztat wokalny u boku znakomitego multiinstrumentalisty. Uczestnicy projektu bardzo chwalą sobie ten rodzaj współpracy i podkreślają, że to jedyna im znana inicjatywa muzyczna, kiedy znany muzyk bezinteresownie pomaga zaistnieć początkującym artystom. 

Wojtek jest kompozytorem muzyki do wszystkich piosenek. Gra też na gitarze akustycznej, elektrycznej, basowej i perkusji. Jednak zawsze do studia zaprasza także innych muzyków, Konrada Wantrycha, Mariusza Godzinę i Jarka Ważnego z KULTu, Michała “Dimona” Jastrzębskiego z LAO CHE, Michała Michotę i innych. Współpracuje także z kilkoma autorami tekstów, m.in. z Moniką Górny i Anią Kowalczyk-Nowak.

Copy of Copy of Copy of GVPG YT banner-2

KAMIL

MENDY RED

ENLAIN

NATKA

Copy of Copy of Copy of GVPG YT banner

WIKI

ALEX

BASIA

AICHA

JULIA

RADEK

EWA

DOMI

DANNY

OLA