TELEDYSK

PRESS PACK:

Mendy Red “Jest mi dobrze” (rock)

PREMIERA: 22 kwietnia 2022 r.

 

POSŁUCHAJ

Piosenka powstała w ramach 2 edycji projektu Wojtka Jabłońskiego “iWojtek” promującego talenty wokalne. Jest jedną z dziewięciu piosenek w tej edycji. Wokalistką jest Natalia Szymańska aka Mendy Red. Pierwsze kroki w świecie muzycznym stawiała w szkole podstawowej gdzie chodziła na chór i grała na gitarze. Dotychczas próbowała swoich sił najczęściej w coverach jednak w tym roku  postawiła na własną twórczość.  W lutym wypuściła swoją pierwszą solową piosenkę a z Wojtkiem Jabłońskim oprócz “Jest mi dobrze” nagrała także drugi utwór, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę roku.

W 2021 odbyła się 1 edycja, w ramach której powstało 10 piosenek z 10 wokalistami. Tegoroczna 2 edycja to 9 piosenek z 4 wokalistami gdzie każdy śpiewa conajmniej po dwa utwory.

Wojtek zwraca uwagę, że projekt „iWojtek” to nie talent show mimo, że zgłoszenia są odpowiedzią na ogólnopolski casting ogłaszany w socjalach. Projekt powstał z potrzeby tworzenia i chęci pomocy w rozwinięciu skrzydeł młodym ludziom. Udział dla wszystkich finalistów jest całkowicie bezpłatny. Co roku zgłaszają się setki chętnych do nagrania własnego singla.

Uczestnicy podkreślają, że praca w profesjonalnym studiu nagraniowym to bardzo ważne doświadczenie dla początkującego wokalisty. Dla nich samych to ogromna szansa, nie tylko, by zaistnieć, ale przede wszystkim by doskonalić swój warsztat wokalny u boku znakomitego producenta muzycznego. Uczestnicy projektu bardzo chwalą sobie ten rodzaj współpracy i podkreślają, że to jedyna im znana inicjatywa, kiedy znany muzyk bezinteresownie pomaga zaistnieć początkującym artystom. 

Wojtek jest kompozytorem muzyki do wszystkich piosenek. Gra też na gitarze akustycznej, elektrycznej, basowej i perkusji. Jednak zawsze do studia zaprasza także innych muzyków, Konrada Wantrycha, Mariusza Godzinę i Jarka Ważnego z KULTu czy Michała “Dimona” Jastrzębskiego z LAO CHE.

BIO:

Wojtek Jabłoński, kompozytor, multiinstrumentalista, od kilkunastu lat członek i gitarzysta zespołu KULT oraz ostatnio także zespołu KAZIK. Od wielu lat współtworzy solowe projekty Kazika Staszewskiego – ostatnio krążek „Zaraza”. Album zdobył rozgłos jeszcze przed premierą dzięki piosence „Twój ból jest lepszy niż mój” i aferze z listą przebojów w Radiowej Trójce. Po premierze płyta pokryła się platyną. Kilka miesięcy później panowie ponownie weszli do studia tym razem nagrywając utwór promujący film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Następnie Wojtek wyprodukował płytę “Kult Pol’and’Rock” oraz “Ostatnia płyta” KULTu.

ZAIKS:

Muzyka: Wojtek Jabłoński

Wokal: Natalia Szymańska

Słowa: Anna Kowalczyk-Nowak

Wojtek Jabłoński
Wojtek Jabłoński
Wojtek Jabłoński