TELEDYSK

PRESS PACK:

Natka “Jak mogłeś mnie nie obudzić” (pop)

PREMIERA: 27 maja 2022 r.

 

POSŁUCHAJ

Piosenka powstała w ramach 2 edycji projektu Wojtka Jabłońskiego “iWojtek” promującego talenty wokalne. Jest jedną z dziewięciu piosenek w tej edycji. Wokalistką jest Natalia Nowak aka NATKA. Pierwsze kroki w świecie muzycznym stawiała w szkole podstawowej gdzie jej talent wokalny dostrzegł nauczyciel muzyki. Dotychczas próbowała swoich sił najczęściej w coverach. Swoją przyszłość bardzo poważnie wiąże ze światem muzycznym. Z Wojtkiem Jabłońskim oprócz “Jak mogłeś mnie nie obudzić” nagrała także dwie inne piosenki, których premiery zaplanowane są na lipiec i październik br.

 

W 2021 odbyła się 1 edycja, w ramach której powstało 10 piosenek z 10 wokalistami.

Tegoroczna 2 edycja to 9 piosenek z 4 wokalistami gdzie każdy śpiewa conajmniej po dwa utwory.

Wojtek zwraca uwagę, że projekt „iWojtek” to nie talent show mimo, że zgłoszenia są odpowiedzią na ogólnopolski casting ogłaszany w socjalach. Projekt powstał z potrzeby tworzenia i chęci pomocy w rozwinięciu skrzydeł młodym ludziom. Udział dla wszystkich finalistów jest całkowicie bezpłatny. Co roku zgłaszają się setki chętnych do nagrania własnego singla.

Uczestnicy podkreślają, że praca w profesjonalnym studiu nagraniowym to bardzo ważne doświadczenie dla początkującego wokalisty. Dla nich samych to ogromna szansa, nie tylko, by zaistnieć, ale przede wszystkim by doskonalić swój warsztat wokalny u boku znakomitego producenta muzycznego. Uczestnicy projektu bardzo chwalą sobie ten rodzaj współpracy i podkreślają, że to jedyna im znana inicjatywa, kiedy znany muzyk bezinteresownie pomaga zaistnieć początkującym artystom. 

Wojtek jest kompozytorem muzyki do wszystkich piosenek. Gra też na gitarze akustycznej, elektrycznej, basowej i perkusji. Jednak zawsze do studia zaprasza także innych muzyków, Konrada Wantrycha, Mariusza Godzinę i Jarka Ważnego z KULTu czy Michała “Dimona” Jastrzębskiego z LAO CHE.

BIO:

Wojtek Jabłoński, kompozytor, multiinstrumentalista, od kilkunastu lat członek i gitarzysta zespołu KULT oraz zespołu KAZIK. Od wielu lat współtworzy solowe projekty Kazika Staszewskiego – ostatnio krążek „Zaraza”. Album zdobył rozgłos jeszcze przed premierą dzięki piosence „Twój ból jest lepszy niż mój” i aferze z listą przebojów w Radiowej Trójce. Po premierze płyta pokryła się platyną. Kilka miesięcy później panowie ponownie weszli do studia tym razem nagrywając utwór promujący film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Następnie Wojtek wyprodukował płytę “Kult Pol’and’Rock” oraz “Ostatnia płyta” KULTu.

ZAIKS:

Muzyka: Wojtek Jabłoński

Wokal: Natalia Nowak

Słowa: Anna Kowalczyk-Nowak

Wojtek Jabłoński
Wojtek Jabłoński
Wojtek Jabłoński